+48 576 367 605
Kom.
Ksawerów Nowy 8 26-804, Stromiec

Blog

 

 

"Po każdym dniu trzeba postawić kropkę,

odwrócić kartkę i zaczynać na nowo..."

 

... od pewnego czasu obserwuję na terenie trawnika walkę o wpływy. Otóż gdy drób zostaje uwolniony, grupują się dwa gangi.

Gang Don Ptysia (z haremem)

i Gang Don Gustawa (z haremem)

                                                        

Oczywiście całość nadzorują  psy. ;) 

Do codziennych obowiązków Donów należy łażenie z wypiętą piersią, wzdłuż wymyślonych granic i gdy jakiś inny, obcy gatunek próbuje przekroczyć miedzę, prychają, syczą, a w skrajnych przypadkach atakują znienacka, łapiąc klienta za pióra.

Walki gangów ustają, gdy na trawniku (ze słusznym końskim przytupem), pojawia się zakochana para kucyków Tania i Tony. Wszystkie konflikty zostają zawieszone i każdy oddala się na z góry opatrzone pozycje, czyli gdzie popadnie. 

Wisienką na torcie każdego dnia, są moje potyczki z Don Gustawo. Gustaw wkręcił sobie, że jestem jego wrogiem numer jeden i należy mnie atakować kiedy tylko się zdarzy okazja. Gustaw jest kreatywny, nieustanie zmienia techniki bojowe wobec moich walonków, czy też dolnej części pleców. Regułą jest, że gdy przechadzam się po trawniku, pojawia się Gustaw i zaczyna mnie śledzić.

(1) Don Gustafo. - YouTube

Chodzi za mną i gdy na niego spojrzę, zaczyna energicznie dziobać trawę. Wyczekuje momentu, w którym odwrócę się do niego plecami i skacze na pełnym gazie, gdzie popadnie. Jako że znamy się z Gustawem, to wiem, w którym momencie szykuje się do szarży, wystarczy wtedy wystawić do przodu kalosza, a wpada na niego z otwartymi skrzydłami.  

Okazuje się, że praca na gospodarstwie nie jest pasmem powtarzających się czynności i o tym będzie blog "Dniem zapisane"

 

 

logo.png

Aleksandryn

Ksawerów Nowy 8
26-804, Stromiec
aleksandryn8@gmail.com

© Copyright 2023 Aleksandryn.