+48 576 367 605
Kom.
Ksawerów Nowy 8 26-804, Stromiec

Blog

Mięśnie są od tego, aby pracowały. Naturalne zmiany napięcia, umożliwiają zaopatrywanie ich w substancje energetyczne, czyli krótko mówiąc — im więcej się ruszasz, tym więcej masz w sobie paliwa, które daje Ci energię. Stabilizuje się ciśnienie krwi, organizm oczyszcza się z toksyn i co najważniejsze — nie powstają spięcia, które uciskając nerwy i powodują ból. 

Bóle pleców mają swoje źródła w różnych miejscach naszego ciała i z różnych powodów, dlatego tak ważne jest holistyczne podejście do regeneracji naszego organizmu. W medycznych periodykach  ukazują się coraz to nowsze badania i metaanalizy, z których wynika, że skala problemu, jest cywilizacyjna. Szacuje się, że problem bólów okolic kręgosłupa dotyczy 80% populacji krajów rozwiniętych.

Wygląda na to, że "siedzący za dnia" mogą "zasiedzieć się na śmierć".

Od lat naukowcy postulują uznanie pracy siedzącej za pracę w warunkach szkodliwych. Skala problemu jest poważniejsza, niż nam się wydaje. Z badań różnych grup zawodowych wynika, że pracownik biurowy częściej niż budowlaniec, cierpi z powodu bólów okolic kręgosłupa, nóg, barków, szyi. 

Wygodne krzesło jest niebezpieczne.

Im bardziej wygodnie kręgosłup spoczywa na profilowanych oparciach wypasionych foteli, tym bardziej  słabną mięśnie, które utrzymują stabilność kręgów. Podczas długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej rozwija się mechanizm niedokrwienny, który powoduje wysuszanie włókien mięśni, powstaje ucisk na nerwy, zwłaszcza w okolicy bioder i nóg. Wysokość biurka i odpowiednie krzesło z niskim podparciem odcinka lędźwiowego, wymuszają pracę mięśni prostowników, a pozycja bioder staje się optymalna. Dobrym nawykiem jest, gdy czujemy nadchodzące zmęczenie, wstać od biurka, rozciągnąć ciało i przejść się kawałek.

Pomyśleliśmy, więc że warto kolejne warsztaty dla ciała, poświęcić "siedzącym za dnia". W trakcie warsztatów poświęcimy jeden dzień na jogę, techniki oddychania, rozluźniania ciała, odblokowywania samemu swoich mięśni, oraz naukę prostych ćwiczeń, które można robić w każdych warunkach. 

Warsztaty rozpoczną się 08.12 kolacją, a skończą 11.12 śniadaniem.

Koszt całkowity (wyżywienie, nocleg i warsztaty) wynosi 650 PLN. Jako że serce również jest mięśniem, zadbamy o jego kondycję, serwując dania wegetariańskie, a i o weganach też nie zapomnimy.  

Kontakt:

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

tel. 576 367 605

FB https://www.facebook.com/profile.php?id=100063557801747

Komentarze obsługiwane przez CComment

logo.png

Aleksandryn

Ksawerów Nowy 8
26-804, Stromiec
aleksandryn8@gmail.com

© Copyright 2022 Aleksandryn.