+48 576 367 605
Kom.
Ksawerów Nowy 8 26-804, Stromiec

Blog

Bo nasz schabowy jest taki sam, jak schabowy. Schaboszczak jest wtedy miętki, gdy potraktujemy go tłuczkiem. I dokładnie to samo dzieje się z mięśniami rodzaju homo sapiens. Urażony/spięty mięsień kurczy się, włókna stają się krótsze. Wysychają i sklejają się z włóknami zdrowymi w wyniku czego, tworzy się w mięśniu spięcie. Mięsień staje się krótszy i zaczyna systematycznie osłabiać zdrowe mięśnie. I im spięcie jest większe, tym więcej bólu, czasami w zupełnie innym miejscu. Najskuteczniejszą metodą usunięcia problemu, jest rozciągnięcie powięzi i rozluźnienie mięśnia, który zaciskając się, zaciska nerwy, a to powoduje ból i dyskomfort. 

Celem warsztatów jest poznanie prostych i zarazem skutecznych technik rozciągania ciała w każdej sytuacji. Siedząc, leżąc, oglądając telewizję, czy przeglądając internet, można wyrobić sobie zdrowy nawyk rozciągania. Techniki, które stosuję, pochodzą od sztuki masażu shiatsu, czyli naciskać kciukami. Uciskamy punkt spustowy bólu w obrębie mięśnia lub powięzi. Wykonanie ucisku w miejscu spięcia powoduje tkliwość, wrażliwość lub ból, który może być rzutowany lub promieniujący. Promieniowanie bólu oznacza, że ból dotyczy miejsca uciskanego i jego okolicy. Należy wiedzieć, że nie wszystkie punkty w obrębie tkanek, które są wrażliwe na dotyk lub bolesne to punkt spustowy.

 

Najskuteczniejszą metodą unikania zbędnego bólu jest rozciąganie. Panuje opinia, że osiemdziesiąt procent bólów w ciele to bóle, które są konsekwencją stresu, uważam, że tak właśnie jest. "W zdrowym ciele, zdrowy duch" to prawdziwe stwierdzenie, jakby na to nie patrzyć wszystkie sygnały wychodzą z mózgu, im większy luz, tym więcej miejsca, migreny znikają, a ciało lepiej współpracuje.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty o rozciąganiu. Przygotujcie dresy,  T-shirty, ręczniki plażowe, karimaty.

Rozpoczynamy w piątek godzinę po kolacji, od dwóch godzin rozluźnienia powięzi. Sobota pół godziny po śniadaniu spacer z kijkami do nordic walking. O 14.00 obiad i czas wolny do 16.00. Jeżeli trafimy dobrą pogodę, to część zajęć zrobimy na trawniku i z tyłu (w niedocenianym moim zdaniem) sadzie. Zajęcia kończymy przed kolacją o 19.00. O 20.00 rozpoczniemy godzinne przygotowanie ciała do snu. W sobotę pół godziny po pierwszym posiłku spacer z kijkami, tym razem godzina, która zejdzie nam dodatkowo na rozciąganiu kończyn w terenie. O godzinie 14.00 rozpoczynamy pracę na karimatach i naukę masażu na pół stole. 19.00 kolacja, godzina przerwy i przygotowanie ciała do wypoczynku. 0 21.00 nie wiadomo, do której rozpoczniemy z przytupem huczną imprezę.

W niedzielę rano podzielimy się z Szanownymi kursantami sposobami jak radzić sobie z objawami kaca.   

 

 

Cena całkowita warsztatów za jedną osobę wynosi 480 PLN. Cena zawiera dwa noclegi, wyżywienie, masaż segmentowy pleców w pozycji siedzącej i opłatę dla prowadzącego. 

Termin warsztatów 11-13 marca. Rozpoczynamy w piątek od kolacji. 

 

 

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

logo.png

Aleksandryn

Ksawerów Nowy 8
26-804, Stromiec
aleksandryn8@gmail.com

© Copyright 2022 Aleksandryn.